Wernisaż i ogłoszenie zwycięzcy Konkursu „30 / 30”

Opublikowano

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na wczorajszym wernisażu wystawy Konkursu „30 / 30”. Na nim też ogłosiliśmy zwycięzcę, który otrzymał główną nagrodę pieniężną oraz pamiątkowy dyplom z rąk przewodniczącego Jury – pana Rosława Szaybo.

Został nim… pan Mateusz Holak, który wykonał projekt do okładki „Piosenki. Pięćdziesiątka”, na której różni wykonawcy wykonują największe przeboje zespołu Malarze i Żołnierze, którego frontmenem był ojciec artysty. Jak stwierdził sam autor, który też rozwija swoją karierę muzyczną w takich formacjach jak Małe Miasta i Kumka Olik, przygotowanie tej okładki miało dla niego znaczenie sentymentalne, właśnie z uwagi na specyfikę płyty. Obok wspomnianej okładki, na wystawie znalazły się też inne projekty Mateusza Holaka: okładka do płyty Kumki Olik, „Yoko Eno”, do płyty Wojtka Mazolewski Quintet, „Polka” oraz do „Jakby nie było jutra” zespołu Happysad.

Mamy nadzieję, że to świetny początek, obfitującej w sukcesy, kariery plastycznej autora okładki. Gratulujemy też wszystkim grafikom, których prace eksponowane są na wystawie, oraz tym, którzy przesłali swoje projekty. Wybór 30 najlepszych prac naprawdę do najłatwiejszych nie należał!

IMG_5451

IMG_5452

IMG_5457

IMG_5495


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Organizator

Patronat honorowy

Partnerzy

Patroni medialni